Blog
Zawód aktor
Paweł Łęski
10 obserwujących 500 notek 177608 odsłon
Paweł Łęski, 19 lutego 2017 r.

Belle Epoque

134 0 0 A A A
Belle Epoque/
Excelsior 07 07 1913.
Rowery nie umierają ; ponad 2 500 000 rowerów poruszało się na drogach Francji zeszłego roku. Administracja Składek Pośrednich podała do wiadomości liczbę tabliczek rejestracyjnych sprzedanych w 1910 roku. Ta liczba jest doprawdy budująca.
Mogło nawet blisko 2700 000 tych dwukołowych maszyn jeździć w zeszłym roku drogami Francji. Ta liczba może być uważna jako zbliżona do liczby rowerów będących w posiadaniu Francuzów, gdyż rzeczywiście kontrole są nazbyt staranne, by ich można było uniknąć...
Na zdjęciu reklama Toulouse-Lotrec'a (1864-1901) przygotowana w 1896 roku.

.....
Rerum Novarum
(...)45. Oto, Czcigodni Bracia, kto i w jaki sposób ma pracować w tej trudnej sprawie. Stanąć więc każdemu trzeba na właściwym stanowisku i to jak najprędzej, aby odwlekanie leczenia nie uczyniło zła nieuleczalnym. Niech mężowie państwami rządzący zrobią użytek z powagi opiekuńczej praw i z urządzeń publicznych; niech bogaci i przedsiębiorcy zdadzą sobie sprawę ze swych obowiązków; niech pracownicy, o których los tu chodzi, praw swych dochodzą na drodze rozsądku; a skoro tylko religia, jak na początku powiedzieliśmy, zło może w korzeniu zniszczyć, niech wszyscy zrozumieją, że nacisk należy położyć na odnowienie chrześcijańskie obyczajów, bez czego na nic się przydadzą środki podane przez roztropność ludzką, choćby uznane były za najwłaściwsze (...).
Na zdjęciu Leon XIII

Maria Skłodowska-Curie
Do jej dokonań należą: opracowanie teorii promieniotwórczości, technik rozdzielania izotopów promieniotwórczych oraz odkrycie dwóch nowych pierwiastkówradu i polonu.

Na zdjęciu Maria Skłodowska w laboratorium 
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękuję, mlodzi Niemcy wychowani na swojej nowej kinematografii nie widzą belki we własnym...
  • Dziękuję, oczywiście w pelni się zgadzam, ale kaci rozliczający ofiary, mentorzy moralni? To...
  • 11 mln które "wyparowało" z terytorium RP a Pan mówi o kolaboracji, nie zwracając uwagi na...

Tagi

Tematy w dziale Kultura